Bede Gábor: „A sűrű program rányomta a bélyegét a játékunkra”

2026 február 18. • Gávris Szabolcs

Bede Gábor vezetőedző a mérkőzést követően értékelte a látottakat, és elsősorban a csapat aktuális fizikai és mentális állapotát emelte ki.

„Az első két szettben próbáltuk tartani ellenfelünkkel a lépést, ez hellyel-közzel sikerült is. Voltak jó periódusaink, amikor stabilan játszottunk, de összességében azt éreztem, hogy elég enervált a játékunk” – fogalmazott a szakember.

A vezetőedző szerint a visszafogottabb teljesítmény hátterében a sűrű versenynaptár is szerepet játszhatott. „Nem is csodálom, hiszen sűrű program van mögöttünk. Ilyen terhelés mellett természetes, hogy fizikálisan és mentálisan is nehezebb frissnek maradni” – tette hozzá.

A harmadik szettben ennek megfelelően változtatott is a csapat összetételén. „Próbáltam több lehetőséget biztosítani azoknak a játékosoknak, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Fontos, hogy mindenki meccsterhelést kapjon, különösen egy ilyen időszakban. Hosszú távon csak így tudunk kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani.”

Bede Gábor hangsúlyozta: a rotáció nemcsak kényszerűség, hanem tudatos építkezés is, hiszen a szezon ezen szakaszában kulcsfontosságú, hogy a keret minden tagja bevethető és éles legyen.